1. Długopis na eko-skórze i skórze typu Bycast

Plamy z długopisu to odwieczny problem wszystkich materiałów tapicerskich. Do tego  nie zawsze jest łatwy do usunięcia (np. ze względu na wiele rodzajów tuszu). Jak postępować?
Efekt naszych działań w dużej mierze zależeć będzie od czasu naszej reakcji (im szybciej zareagujemy tym większa szansa powodzenia) oraz czy były podejmowane wcześniejsze  próby usunięcia śladów po długopisie (nieodpowiednie środki mogą uszkodzić materiał lub utrwalić zabrudzenie). Bardzo istotne jest również to czy ekoskóra, bycast były zabezpieczone (właściwa impregnacja znacząco ułatwia usuwanie tego typu zabrudzeń).
Do usuwania długopisu w żadnym wypadku nie powinno się używać środków na bazie rozpuszczalników lub alkoholu ponieważ może zostać uszkodzona  powierzchnia tapicerki!
W celu usunięcia śladu po długopisie powinniśmy sięgnąć po sztyft do usuwania śladów po jeansie – COMODO.Zanim jednak użyjemy preparatu skuteczny i pomocny może się okazać sposób wykorzystujący taśmę malarską (taśma z krepy). Naklejamy ją na zabrudzenie, zostawiamy na chwilę i ostrożnie ściągamy. Jeśli na taśmie widzimy śladu tuszu z długopisu zabieg kontynuujemy. Po wstępnym usunięciu atramentu przechodzimy do właściwego usuwania plamy. W tym celu sięgamy po sztyft do usuwania śladów po jeansie – COMODO i postępujemy zgodnie z instrukcją.


Po użyciu sztyftu zalecane jest zastosowanie zestawu ochronno-pielęgnującego do mebli tapicerowanych Skóra ekologiczna i Bycast w celu gruntownego „umycia” czyszczonej powierzchni i naniesienia nowej powłoki impregnacyjnej.
Długopis to bardzo trudne zabrudzenie, jeśli nie udało się go usunąć wyżej wymienionym sposobem konieczny staje się kontakt ze specjalistycznym serwisem.

2. Eko-skóra popękała, “łuszczy się”

Eko-skóra najprościej rzecz ujmując to rodzaj tkaniny tapicerskiej pokryty tworzywem sztucznym (pvc, poliuretan). Ta właśnie warstwa szczególnie  jest wrażliwa w obszarach kontaktu ze skórą i włosami  (pot , tłuszcz ).
Pęknięcia i „łuszczenie” powierzchni, są najczęściej spotykanym problemami spowodowanymi negatywnym wpływem tłuszczu i potu na powierzchnię eko-skóry. W tych miejscach eko-skóra często  łamie się, pęka, „łuszczy się” i staje się klejąca.
Przyczyną tego typu uszkodzeń nie rzadko może być także stosowanie  nieodpowiednich do tego rodzaju materiału  środków czyszczących, domowych sposobów mycia lub zupełny brak pielęgnacji mebla.
Odmiennie niż w przypadku mebli wykonanych w skórze naturalnej gdzie takiego typu uszkodzenia można praktycznie zawsze usunąć w przypadku eko-skór niestety nie jest to możliwe. Naprawy najczęściej wiążą się  z przetapicerowaniem uszkodzonego elementu. W tym celu  zalecamy kontakt  ze specjalistycznym serwisem.
Dlatego tak  bardzo ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja  tapicerki aby zapobiegać tego typu zdarzeniom.

3. Przebarwienia z jeansu itp.

Przebarwienia z jeansu i innych materiałów to chyba najczęściej spotykany problem, użytkowników skóry lub eko-skóry (również bycastu). Zabrudzenia tego typu są dość uciążliwe i czasami  trudne do usunięcia.

Jak postępować?
Efekt naszych działań w dużej mierze zależeć będzie od czasu naszej reakcji (im szybciej zareagujemy tym większa szansa powodzenia) oraz czy były podejmowane wcześniejsze  próby usunięcia przebarwień (nieodpowiednie środki mogą uszkodzić materiał lub utrwalić zabrudzenie). Bardzo istotne jest również to czy eko-skóra, bycast były zabezpieczone (właściwa impregnacja znacząco ułatwia usuwanie tego typu zabrudzeń).
Do usuwania przebarwień odzieżowych w żadnym wypadku nie powinno się używać środków na bazie rozpuszczalników lub alkoholu ponieważ może zostać uszkodzona  powierzchnia tapicerki!
W celu usunięcia tego typu zabrudzeń powinniśmy sięgnąć po sztyft do usuwania śladów po jeansie – COMODO i postępować zgodnie z instrukcją.


Po użyciu sztyftu zalecane jest zastosowanie zestawu ochronno- pielęgnującego do mebli tapicerowanych Skóra ekologiczna i Bycast w celu gruntownego „umycia” czyszczonej powierzchni i naniesienia nowej powłoki impregnacyjnej.
Odbarwienie odzieżowe to bardzo trudne zabrudzenie jeśli nie udało się go usunąć wyżej wymienionym sposobem konieczny staje się kontakt ze specjalistycznym serwisem.

4. Szary nalot do eko-skórze

Szary nalot na eko-skórze to problem spotykany głównie w skórach meblowych (gładkich pigmentowanych powierzchniowo) ale  spotyka się go także w meblach wykończonych eko-skórą lub skórą typu bycast . Generalnie tego typu kłopot jest stosunkowo prosty do usunięcia.
Ale warto zacząć od  możliwych powodów.

  1. Niestety najczęstszą z przyczyn jest stosowanie nieodpowiednich środków do czyszczenia (np. mydło, płyn do mycia naczyń). Po ich zastosowaniu i wyschnięciu na skórze może pozostać szary nalot. Wspomnieć należy, że takie środki mogą dać dobry efekt czyszczenia  ale w dłuższej perspektywie mają negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Najłatwiej szarego nalotu pozbędziemy się ściereczką, którą należy zwilżyć letnią wodą. Zaleca się jednak aby prawidłowo wykonać zabieg czyszczenia i konserwacji polecanym zestawem ochronno-pielęgnacyjnym do mebli tapicerowanych Skóra ekologiczna i Bycast.
  2. Trudniejsza jest sytuacja w której do konserwacji użyto np. jakiegoś  mleczka lub tłuszczu. Po wyschnięciu szary nalot pojawi się podczas zginania i rozciągania eko-skóry. W tym wypadku wilgotna szmatka nie zda egzaminu. Przyczyną tych nalotów są woski znajdujące się w nieodpowiednich środkach. W tym wypadku można wykonać test przy pomocy suszarki do włosów.  Należy skierować suszarkę z niezbyt gorącym powietrzem na eko-skórę z odległości ok 20-30 cm. Jeśli nalot zniknie, przyczyną jest topniejący wosk. Szary nalot zniknie niestety na krótko. Po wystygnięciu powstaje na nowo. W tym wypadku należy gruntownie wyczyścić powierzchnię eko-skóry. Najbezpieczniej będzie użyć zestawu ochronno-pielęgnacyjnego do mebli tapicerowanych Skóra ekologiczna i Bycast.
  3. Dla lepszej efektywności można użyć w procesie czyszczenia miękkiej szczoteczki.

Jeśli problem nie został usunięty zalecamy skontaktować  się z naszym serwisem.